Ղեկավարելով «Իրավունք հաստատող փաստաթղթերը չպահպանված անհատական բնակելի տների կարգավիճակի մասին» օրենքի 2-րդ հոդվածով, հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ նշված հողամասը չի մտնում ՀՀ հողային օրենսգրքի 60-րդ հոդվածով սահմանված հողամասերի, ինչպես նաև ինժիներատրանսպորտային օբյեկտների օտարման գոտիներում, չեն առաջացնում սերվիտուտ և չեն hակասում քաղաքաշինական նորմերին և Վահան Սերյոժայի Նասիբյանի 26․03․2025 թվականի դիմումը՝
Նոյեմբերյան համայնքի գյուղ Կողբ 17-րդ փողոց, 1/1 բնակելի տուն հասցեում գտնվող Վահան Սերյոժայի Նասիբյանին, Անահիտ Սուրենի Մամյանին, Սերյոժա Վահանի Նասիբյանին և Գոհար Վահանի Նասիբյանին սեփականության իրավունքով պատկանող 0․05 հա մակերեսով հողամասին (կադաստրային ծածկագիր 11-041-0097-0001, նպատակային նշանակությունը բնակավայրերի, գործառնական նշանակությունը՝ բնակելի կառուցապատման) կից փաստացի ավել օգտագործվող 0․00266 հա մակերեսով հողամասը ճանաչել Վահան Սերյոժայի Նասիբյանի (ծնված 03․06․1962 թվականին), Անահիտ Սուրենի Մամյանի (ծնված 11․10․1962 թվականին), Սերյոժա Վահանի Նասիբյանի (ծնված 26․02․1985 թվականին) և Գոհար Վահանի Նասիբյանի (ծնված 05․01․1989 թվականին) սեփականության իրավունքը: