ՏԱՎՈՒՇԻ ՄԱՐԶԻ ՆՈՅԵՄԲԵՐՅԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔ
Համայնքի ղեկավարի որոշման նախագիծ
31 մարտի 2025 թ.
ՀՈՂԱՄԱՍԻ ԵՎ ՇԻՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՆԿԱՏՄԱՄԲ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ԻՐԱՎՈՒՆՔԸ ՃԱՆԱՉԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Իրավունքը հաստատող փաստաթղթերը չպահպանված անհատական բնակելի տների կարգավիճակի մասին»  օրենքի 1-ին և 2-րդ հոդվածների պահանջներով և հաշվի առնելով, որ բնակելի տունը և օժանդակ շինությունը չեն գտնվում Հայաստանի Հանրապետության հողային օրենսգրքի 60-րդ հոդվածով սահմանված հողամասերի, այդ թվում՝ ինժեներատրանսպորտային օբյեկտների օտարման գոտիներում, չեն հակասում քաղաքաշինական նորմերին, չեն առաջացնում սերվիտուտ, ինչպես նաև հաշվի առնելով Մհեր Ռազմիկի Անանյանի կողմից 27.03.2025 թվականին տրված դիմումը՝
Նոյեմբերյան համայնքի Նոյեմբերյան քաղաքի Անտառագործների փողոց, 69 հասցեում գտնվող (ծածկագիր 11-004-0158-0023) կադաստրային ծածկագրից 0․21432 հա, 11-004-0158-0064 կադաստրային ծածկագրից 0․00470 հա, ընդհանուր 0․21902 հա Ռազմիկ Սերգոյի Անանյանին, Սեդա Հովհաննեսի Անանյանին, Մհեր Ռազմիկի Անանյանին, Արմեն Ռազմիկի Անանյանին , Անդրանիկ Ռազմիկի Անանյանին, Նաիրա Ռազմիկի Անանյանին,Արա Ռազմիկի Անանյանին պատկանող 0.21902 հա մակերեսով հողամասի և այդ հողամասի վրա առկա բնակելի տան 62․91 քմ (ներքին մակերեսով, կառուցված 1986 թվականին) բ/պ կամ Ա/հ  (25․46 քմ ներքին մակերեսով, կառուցված 1986 թվականին),  նկատմամբ ճանաչել Ռազմիկ Սերգոյի Անանյանի  (ծնված՝ 14.02.1943 թվականին) , Սեդա Հովհաննեսի Անանյանի (ծնված՝ 00.00.1949 թվականին), Մհեր Ռազմիկի Անանյանի (ծնված 01․031973 թվականին), Արմեն Ռազմիկի Անանյանի (ծնված 12․041975 թվականին), Անդրանիկ Ռազմիկի Անանյանի, (ծնված 07․10․1976 թվականին), Նաիրա Ռազմիկի Անանյանի, (ծնված 06․05․1980 թվականին), Արա Ռազմիկի Անանյանի, (ծնված 27․08․1981 թվականին) բնակելի տան սեփականության իրավունքը: