28 մարտի 2025 թվականի N 711-Ա
ՇՏԱԲԱՅԻՆ ՈՒՍՈՒՄՆԱՎԱՐԺՈՒԹՅՈՒՆ ԱՆՑԿԱՑՆԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ
Համաձայն Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2015 թվականի հունվարի 22-ի «Արտակարգ իրավիճակներում բնակչության պաշտպանության և քաղաքացիական պաշտպանության ոլորտներում Հայաստանի Հանրապետության պետական կառավարման և տեղական ինքնակառավարման մարմինների ու կազմակերպությունների պատրաստման և տվյալ ոլորտների հիմնահարցերով բնակչության ուսուցման կարգն ու ծրագիրը սահմանելու և Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2003 թվականի հունվարի 30-ի N 134-Ն որոշումն ուժը կորցրած ճանաչելու մասին» N 46-Ն որոշման և Հայաստանի Հանրապետության Տավուշի մարզպետի 2024 թվականի դեկտեմբերի 16-ի թիվ 348-Ա որոշմամբ հաստատված Հայաստանի Հանրապետության Տավուշի մարզի արտակարգ իրավիճակներում բնակչության պաշտպանության և քաղաքացիական պաշտպանության համակարգերի նախապատրաստման 2025 թվականի հիմնական միջոցառումների պլանի 8.2.4 կետի 2025 թվականի ապրիլի 18-ին իմ ղեկավարությամբ Նոյեմբերյան համայնքում անց է կացվելու շտաբային ուսումնավարժություն «Բնակչության պաշտպանության միջոցառումների իրականացումը սողանքների ակտիվացման դեպքում» թեմայով, ինչպես նաև ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով.
ՈՐՈՇՈՒՄ  ԵՄ`
1.     Նշանակել` շտաբային ուսումնավարժության ղեկավարի տեղակալ` Նոյեմբերյան համայնքի ղեկավարի առաջին տեղակալ՝ Մհեր Հայկի Աղամյանին: